راهنمای خرید جک درب پارکینگ

تاریخ ارسال : 1400/06/21

از زمانی که علم پیشرفت کرده و باعث پیشرفت مردم شده است . خیلی از ساختمان ها از جک های در استفاده می کنند و خیلی خوبه چون لازم نیست از ماشین پیاده شویم . جک پارکینگی باعث شده که زندگی مردم عوض بشه و آسان تر بشه . ما در این مقاله سعی می کنیم که در مورد جک ها پارکینگی توضیح بدهیم.

از زمانی که علم پیشرفت کرده و باعث پیشرفت مردم شده است . خیلی از ساختمان ها از جک های در استفاده می کنند و خیلی خوبه چون لازم نیست از ماشین پیاده شویم . جک پارکینگی باعث شده که زندگی مردم عوض بشه و آسان تر بشه . ما در این مقاله سعی می کنیم که در مورد جک ها پارکینگی توضیح بدهیم.

انواع جک پارکینگی و تفاوت های آنها

حال اگر دنبال انتخاب یک جک درب اتوماتیک می باشد باید فاکتورهایی را در انتخاب خود مدنظر قرار دهید.برای دانستن این فاکتورهای تاثیرگذار لطفا تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

معیار های تصمیم گیری برای انتخاب جک  را میتوان در ۳ مورد زیر خلاصه کرد:

۱-هر کدام از لنگه  درهای پارکینگ شما چه وزنی دارد؟

۲-هر کدام از لنگه در های پارکینگ شما در چه ابعادی ساخته شده است؟

۳-در هر شبانه روز چندین بار قرار است در پارکینگ ساختمان شما باز و بسته شود؟(علی الخصوص در هنگام اوج ترددها)

 

حال اگر جواب ۳ سوال بالا را در ذهن خود آماده کردید با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چه جکی مناسب ساختمان شما میباشد.

 

انواع جک پارکینگی را میتوان در ۳ دسته ای که در پایین به آنها اشاره می شود جا داد:

۱-جک پنهان(جک ریلی):در مواردی که ابعاد و ساختار در پارکینگ شما به گونه ای است که جکی در صورت نصب بر روی آن ,باعث ایجاد خرابی  در میشود یا حتی اگر علاقه مندید که جک درب پارکینگ شما در جلوی دید نباشد بهتر است از جک های پنهان استفاده کنید.این نوع جک های درب پارکینگ در قسمت زیر در نصب میشوند .باید بدانید که با توجه به محل نصب این جک های درب پارکینگ نیاز به آماده سازی و تعبیه محل نصب میباشد.

۲-نوع الکترومکانیک جک درب بازکن اتوماتیک پارکینگ(جک بازویی):همانطور که از پیش از این عوامل تعیین کننده ی نوع جک پارکینگی برای خرید را برای شما شرح دادیم.نوع الکترومکانیک برای ساختمان هایی مناسب است که میزان عبور و مرور در آنها در اندازه ی پایینی بوده و درهای این ساختمان نیز با ابعاد پایین و با وزنی سبک ساخته شده اند.

طریقه ی عملکرد این نوع از جک به شرح زیر است:

در بازوهای این جک ها موتور کوچک و ظریفی تعبیه شده است.این موتورها قدرت تولید شده ی خود را به گیربکس های جک منتقل کرده که این کار باعث به حرکت درآمدن بازوهای جک درب پارکینگ با سرعتی مشخص خواهد شد.

نقطه ی قوت این نوع از جک ها امنیت بالای آنها و مقاومت شگفت انگیزشان در برابر نیروها و فشارهای وارده از خارج میباشد.با این وجود اگر شما هنوز هم این مقدار از امنیت راضیتان نمیکند کافی است دست به کار شده و یک عدد قفل برقی بر روی جک الکترومکانیکی خود نصب کرده و با خیال راحت مطمئن شوید که دیگر امکان نفوذ برابر با صفر میباشد.

 ۳-نوع الکتروهیدرولیک جک درب بازکن اتوماتیک پارکینگ(جک بازویی):برخلاف نوع الکترومکانیک آن, این نوع مناسب درهای مکان های پرتردد و درهای سنگین و با ابعاد بزرگ طراحی شده(مخصوصا ساختمان ها و مکان های صنعتی)میباشد.با خرید و نصب این نوع از جک های پارکینگی شما دیگر نگرانی ای بابت صدمه دیدن در به دلیل رفت و آمدهای زیاد در شبانه روز و استهلاک آن نمی باشد.

اگر قصد دارید از مزایا و معایب این نوع نیز مطلع شوید باید به این موارد توجه کنید:

نقطه ی قوت این درها به جز موارد گفته شده در بالا امنیت بیشتر آنها در مقایسه ی با نوع مکانیکی میباشد.قابل توجه است که اگر به دنبال امنیت بیشتر میباشد باز هم راه حل استفاده از قفل های برقی مخصوصا برای درهایی که لنگه های آن دارای ابعادی بزرگتر از ۲ متر میباشد است.اما نقطه ضعف این نوع(اگر بتوان اسم آنها را نقطه ی ضعف گذاشت)یکی هزینه ی گرانتر آنها در مقایسه با نوع الکترومکانیکی و یکی دیگر نیاز به بازدید و سرویس های دوره ای میباشد که البته این موارد با توجه به ویژگی های مفید این جک شگفت انگیز طبیعی و قابل چشم پوشی است.

محدوده ی قیمتی جک های در پارکینگ آخرین موردی است که بعد از آشنایی  با انواع جک های پارکینگی و قبل از خرید لازم است بررسی کنید.

۱۰ مورد تاثیرگذار در انتخاب جک درب پارکینگ

 

۱-پشتیبانی جک از چندین سرعت(به طور مثال در ابتدای و انتهای کار برای جلوگیری از آسیب نرسیدن به درب ها نیاز به کاسته شدن از سرعت است)

۲-درب ها با چه زاویه ای باز میشوند(محدوده ی ۱۰۰ -۱۲۰ درجه)

۳-میزان مصرف برق جک ها

۴-طریقه ی خلاص شدن جک

۵-قابلیت تعبیه ی باتری پشتیبان در سیستم

۶-مواد استفاده شده برای ساخت چرخ دنده ها(فولاد-پلاستیک)

۷-امکان همخوانی سیستم جک با RF IDeas  و سیستم های پلاک خوان و BMS ساختمان

۸-درنظر گرفتن خروجی برای قفل برقی

۹-استفاده از میکروسوییچ(وقتی چشم جک دچار مشکل شده و در در حال برخورد با خودرو یا شخص در حال ورود است با یه فشار کوچک وارده به در ,سیستم به صورت خودکار دوباره در را باز کرده و از حادثه جلوگیری کند.)

۱۰-درنظر گرفتن زمان سنجی خودکار برای جلوگیری از باز ماندن در برای اوقاتی که افراد یادشان میرود درب را با کنترل ببندند یا حتی سیستم کنترل کار نمیکند.

 

بعد از اینکه با خواندن قسمت قبل دریافتید که چه نوع جکی مناسب نیاز شما میباشد,بخش اقتصادی ماجرا تنها قسمت تاثیرگذار باقی مانده است که باید بررسی شود.

 قیمت جک پارکینگی

در ادامه باهم چندین مورد از قیمت جک درب پارکینگ را مشاهده خواهیم کرد تا یک محدوده ی تقریبی قیمتی برای شما به وجود آید.امیدواریم این کار به انتخاب شما کمکی هرچند کوچک بکند.

 

لیست قیمت جک درب پارکینگ:

 

۱- جک پارکینگ الکترومکانیکی سوزوکی SZ400

  • قدرت هرلنگه: ۳۵۰ کیلوگرم
  • عرض لنگه درب: ۲ متر
  • ولتاژ جک یا موتور: ۲۲۰ ولت

 

قیمت:۴۶۰۰۰۰۰ تومان

 

 

 

 

۲- جک برقی فادینی – Fadini جک هیدرولیک درب پارکینگ فادینی Fadini Nupi 66

توان جابجایی هر لنگه: حداکثر ۴ متر

قدرت جابجایی: هر لنگه ۴۰۰ کیلوگرم

ولتاژ: ۲۲۰ ولت

گارانتی: ۳ ساله

قیمت:۳۹۵۰۰۰۰ تومان

 

 

حال که با حدود قیمت ها هم آشنا شدید ,تنها کار باقیمانده رفتن به بخش سفارشات و خرید جک پارکینگی از ما میباشد.ما به شما اطمینان میدهم که از زمان خرید از ما تا زمان اعلام رضایت شما در کنارتان خواهیم بود.

 

منبع : سایت راز تکنولوژی

 

 


 

راز تکنولوژی

تکنولوژی

razi technology محمدزاده

نویسنده

13

مقاله

1400/04/09

تاریخ ایجاد

لینک ها